Postulat

Postulat dla mnie…

postulat…to czas radosnego odkrywania życia w Nazarecie, życia Najświętszej Rodziny pełnego Miłości, prostoty i pokoju, pracy i modlitwy. Jest to czas poznawania i pokochania siebie taką, jaką stworzył i pokochał mnie Bóg.

…to czas poznawania siebie i pracy nad sobą. Czas zmiany tego, co trzeba zmienić i rozwijania tego, co zostało odkryte jako osobisty charyzmat. Okres postulatu to kolejne kroki w odpowiedzi na Boże wezwanie do Nazaretu.

…czas bliższego poznawania Boga. To odkrywanie siebie i swego Ja. To nowy etap życia i kroczenie w nim razem z Bogiem.

… czas i miejsce poznawania prawdy, uczenia się życia, rozeznawania drogi.

… czas wchodzenia w nowe życie, poznawania Zgromadzenia, sióstr, panujących zwyczajów, czas uczenia się życia we wspólnocie 24h na dobę, czas modlitwy i pracy, czas rozwijania własnych talentów i odkrywania nowych.

…to czas budowania Arki, którą popłynę do krainy ocalenia. Przybijając kolejne gwoździe, rzeźbiąc kolejne deski, zmierzam się z trudnościami i odkrywam moje niemoce. Jednak mimo to nie przestaję budować!

… to etap formacji, w którym uczę się: odkrywać i przyjmować prawdę o sobie, jak najlepiej wykorzystywać wszystko, co darmo otrzymałam, żyć we wspólnocie, jednocześnie cały czas pytając Pana o Jego wolę wobec o mnie.

… to czas dany mi przez Boga aby lepiej Go poznać i nawiązać z Nim głębszą więź a jednocześnie poznać prawdę o sobie, aby móc się zmieniać i rozwijać. To ciągłe kroczenie w nieznane!

… czas uczenia się życia z Bogiem i dla Boga, czas budowania relacji z Jezusem i z siostrami ze wspólnoty.

Siostry Postulantki

POWRÓT